Jedno czy pięciopalczaste ?

Zarówno rękawice jedno jak i pięciopalczaste mają swoje zalety i wady i ciężko jednoznacznie powiedzieć które są lepsze. Dla jedneg lepsze będą pięciopalczaste, a innemu bardziej przypadną do gustu rękawice pięciopalczaste.
O zaletach i wadach obu rodzajów rękawic przeczytaci poniżej.

Ciepłe czy cienkie ?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Optymalnie jest posiadać rękawice grubsze na zimne dni oraz rękawice cienkie na cieplejsze dni czy też wiosenne szusowanie na lodowcu. Jeśli jednak z jakiś względów nie możemy sobie pozowlić na dwie pary rękawic to trzeba poszukać optymalnych rękawic, które sprawdzą się w każdych warunkach.
Windstopper - to materiał wynaleziony, opatentowany i produkowany przez Gore. Windstopper ma szerokie zastosowanie w produkcji specjalistycznej odzieży turystycznej i sportowej. Do największych zalet odzieży wykonanej z tkaniny Windstopper można zaliczyć wyjątkową wiatroszczelność, pełną oddychalność, długotrwałą nieprzepuszczalność wody, bardzo mały ciężar własny, wytrzymałość i odporność na przetarcia.

Dlaczego ochrona przed wiatrem jest taka ważna? Wiatr wiejący z prędkością 33 km/h, gdzie temperatura powietrza wynosi 5°C sprawi że teperatura odczuwalna wyniesie -8°C zaledwie po dwóch minutach. Zamiast skupieniu się na wykonywanej czynności, cała energia wytworzona przez organizm zostanie wkrótce skupiona na próbie utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Materiał WINDSTOPPER® w 100% chroni przed wiatrem i utrzymuje do 2.5 razy więcej ciepła niż w porównywalnych materiałach bez membrany WINDSTOPPER®.

windstopper tech
Niższe tętno. Niższa stawka wysiłku. Wyższe średnie prędkości. To tylko trzy czynniki zwiększające osiągi, dla których warto zdecydować się na wysoce odychające tkaniny. Potrzebujesz więcej powodów? To patrz: w czasie ciężkiego wysiłku organizm jest w stanie wydalić 4,5 filiżnaki potu w ciągu godziny, a podczas światowej klasy maratonu organizm jest w stanie wydalić do 17 filiżanek potu! Tylko najbardziej oddychające tkaniny są w stanie obsłużyć taką ilość potu, aby zapobiec przegrzaniu organizmu. Produkty wykonane z materiału WINDSTOPPER® są dwa razy bardziej oddychające niż porównywalne wiatroszczelne produkty i oferują ten sam poziom oddychalności niż inne produkty nie wiatroszczelne. Co sprawia, że są tak oddychające ? 1,4 miliarda mikroporów w każdym calu kwadratowym materiału Windstopper sprawia że para wodna odprowadzana jest bez problemu, nawet podczas dużego wysiłku. Tkaniny Windstopper mają bardzo dobre właściwości wodo i śniego odporne oraz oferują krótszy czas schnięcia.

Nasze pozostałe serwisy

deskisnowboardowe.info - wszystko o deskach snowboardowych. Dowiedz się jak wygląda budowa desek, jakie są rodzaje, jak dobieramy deski snowboardowe. Poznaj oferty desek czołowych producentów wraz z opisami stosowanej technologii.

butysnowboardowe.info - praktyczne i przydatne informacje na temat butów snowboardowych. Dowiedz się jakie rozróżniamy typy butów, jak dobieramy buty i na co zwrócić uwagę przy zakupie. W serwisie sprawdzisz również oferty wiazań większości liczacych się producentów.

kurtkisnowboardowe.info - praktyczne i przydatne informacje na temat kurtek snowboardowych. Dowiedz sięjak wybrać dobrąkurtkę i na co zwrócić szczególną uwagę.

spodniesnowboardowe.info - cała prawda o spodniach snowboardowych. Dowiedz się jak i z jakich materiałów szyte są spodnie snowboardowe, jakie cechy powinny mieć dobre spodnie snowboardowe oraz poznaj ofertę spodni snowboardowych czołowych producentów.

wiazaniasnowboardowe.info - wszystko na temat wiązań snowboardowych. Dowiedz sięjakie rozróżniamy typy wiązań, na co zwrócić uwagę przy wyborze wiązań, czym powinny się charakteryzować dobre wiązania. W serwisie sprawdzisz też oferty czołowych producentów wiązań.

kaskisnowboardowe.info - praktyczne i przydatne informacje na temat kasków snowboardowych. Dowiedz się jakie rozróżniamy rodzaje kasków, na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku, jak prawidłowo dobrać kask. Sprawdź i porównaj oferty kasków czołowych producentów.

goglesnowboardowe.pl - przydatne informacje na temat gogli snowboardowych. Dowiedz się jak są zbudowane gogle, jakie rodzaje gogli rozróżniamy, jak wybrać odpowiednie gogle i porównaj oferty czołowych producentów. Wszystko o goglach w jednym miejscu.